Посетите Суботицу Дубра управа
Управа за капитална улагања АП Војводине
LAP za mlade
Program razvoja sporta Grada Subotice
Mreža za razvoj Subotice
Centar znanja o međuopštinskoj saradnji
ЛОКАЛНИ АКЦИОНИ ПЛАН ЗА УНАПРЕЂЕЊ E ПОЛОЖАЈА РОМА
ROMACTED
Colourful Cooperation
OPTI-BIKE
ART NOUVEAU
IPA CBC CRO-SRB
EU Briges
Exchange 5
Aktuelnosti

Promovisani najbolji sportisti Subotice

27.12.2018.

U Velikoj većnici Gradske kuće večeras je održano svečano proglašenje dobitnika priznanja u tradicionalnoj akciji Sportista godine Subotice, koju zajedno organizuju grad Subotica, Sportski savez Subotice i „Nove Subotičke novine”. Najvrednije priznanje, titulu sportiste Subotice za 2018. godinu poneo je Davor Štefanek, rvač Spartaka, a rezultat koji ga je preporučio za ovu nagradu je drugo mesto na Svetskom prvenstvu u Budimpešti. Štefaneku je ovo, inače, sedmi put kako se okitio prestižnim priznanjem koje se u Subotici dodeljuje u kontinuitetu od 1961. godine.

 12310_1.jpg

Najbolji sportista u konkurenciji juniora je Nora Bognar iz Planinarskog kluba Spartak, dok je Danilo Dulić, plivač Spartaka, najbolji kod pionira. Za najbolji sportski kolektiv Subotice u 2018. godini proglašen je Ženski fudbalski klub Spartak.

Najvrednije nagrade, velike prelazne pehare Davoru Štefaneku i predstavnicima Ženskog fudbalskog kluba Spartak uručio je Nemanja Simović, član Gradskog veća  zadužen za sport i omladinu. On je, tim povodom, pozdravio prisutne, čestitao sportistima i sportskim radnicima na rezultatima i predstavio dokumentarni film o uspehu subotičkih sportista, ali i značajne projekte koji su itekako poboljšali uslove za bavljenje sportom u Subotici.

Prisutne su pozdravili i Sreten Damnjanović, predsednik Upravnog odbora Sportskog saveza Subotice, i Vlado Tomić, direktor „Novih Subotičkih novina“

Rang-lista najboljih seniora: Davor Štefanek (rvanje), Andrej Barna (plivanje), Tamaš Kajdoči (dizanje tegova), Nemanja Ćalasan (fudbal), Ervin Rožnjik (dizanje tegova), Dijana Šefčić (atletika), Bojana Kljajić (mačevanje), Stefan Kostadinović (stoni tenis), Miljan Milović (odbojka), Veljko Gligorić (boks).

Rang-lista najboljih juniora: Nora Bognar (sportsko penjanje), Leona Rogić (umetničko klizanje), Noemi Vakula (gimnastika), Viktor Haško (dizanje tegova), Mihajlo Milić (boks), Adriel Hajagoš (plivanje), Ana Miković (veslanje), Jovana Vukas (atletika), Uroš Kojadinović (rukomet), Stefan Dulić (odbojka).

Rang-lista najboljih pionira: Danilo Dulić (plivanje), Filip Kulić (gimnastika), Lana Virc (tenis), Nina Šabić (gimnastika), Miona Petra Knežević (mačevanje), Maksim Puškar (atletika), Patrik Heder (dizanje tegova), Aleksandar Čokić (stoni tenis), Mateja Borojević (džudo), Mark Perčić (biciklizam).

Rang-lista najboljih klubova: Ženski fudbalski klub Spartak, Fudbalski klub Spartak Ždrepčeva krv, Muški odbojkaški klub Spartak.

Posebna priznanja dobili su: Ferenc Kiš, Lazar Jaramazović, Tomislav Zvekanović, Rade Grabovac, Karate klub Okinava, Gabor Sagmajster, Ognjen Meškov, Klub dizača tegova Spartak, juniorske selekcije Tenis kluba Spartak, Fudbalski klub Lokomotiva, Fudbalski klub Udarnik i Josip Fazekaš.

 

Medija-centar i Protokol
KONTAKT CENTAR 024
ZAŠTITNIK GRAĐANA
ZAŠTITNIK PACIJENATA
ФОНДАЦИЈА ЗА ПОМОЋ ПРИ ЛЕЧЕЊУ ТЕШКО ОБОЛЕЛЕ ДЕЦЕ И ОМЛАДИНЕ
Дигитализација културне баштине
 Razvojni fond Vojvodine
Servisne informacije
Registracija stambenih zajednica
Ustanove kulture
Obrazovne ustavnove
Mesne zajednice
Ustanove socijalne zaštite i zdravstva
Спортски клубови
Informator
Subvencionisanje komunalnih usluga
Naručivanje dokumenata
Lokalna poreska administracija
Informator
Development Strategy
Međunarodni festival pozorišta za decu   (22.09.2019.-27.09.2019.)