Dr. Pásztor Bálint, a városi képviselő-testület elnöke beszédet mondott az EPMSZ Szabadegyetem Akadémiai Napjainak megnyitóján
Dr. Pásztor Bálint, köztársasági parlamenti képviselő, Szabadka Város Képviselő-testületének elnöke az Európai Protestáns Magyar Szabadegyetem rendezvényének helyszínt adó város nevében köszöntötte a konferencia résztvevőit. Kiemelte mekkora megtiszteltetés városunk számára, hogy éppen abban az évben kerül sor egy ilyen jelentős konferencia megtartására, amikor Szabadka ikonikus épülete, a Városháza 110. éves, Európa egyik legszebb zsinagógája pedig 120. éves.
„Számunkra ez nagyon fontos üzenet, hiszen az örökségvédelem eltökélt szándékunk. Épített kultúránk, itt élő elődeink hagyatéka e város szeretetének és tiszteletének, felvirágoztatási szándékának ékes bizonyítéka. Büszkeség és kötelesség számunkra annak megóvása. Nagyon örülünk, hogy a soknemzetiségű Szabadka, ahol négy nyelv is hivatalos használatban van, ökumenikus értelmiségiek találkozóhelye az elkövetkező néhány napban, mert olyan helyszín ez, ahol keresztények – ortodox vallásúak, katolikusok, protestánsok – zsidó vallásúak és iszlám hitűek élnek együtt hosszú idők óta.” – mondta dr. Pásztor Bálint konferencia megnyitó köszöntőjében.
A Küzdelmes sorsközösség címmel megszervezett konferenciát 2022. május 23. és 28. között tartják Szabadkán, melynek témája Vajdaság sokszínűsége, a sorsközösség története, jelene és jövője. Szakértők, politikusok beszélnek és beszélgetnek az etnikai együttélés kérdéseiről, a nemzeti, a vallási, a kulturális és nyelvi különbségek hatásairól és kölcsönhatásairól.
Az ötnapos rendezvényen magyarországi, szerbiai, szlovákiai, romániai, ukrajnai és nyugat-európai egyházi személyek, felsőoktatási intézményvezetők, egyetemi oktatók, politikusok, közéleti személyiségek, szakértők vesznek részt.
Az EPMSZ civil szervezet, amelyet Nyugat-Európában élő protestáns, egyben ökumenikus gondolkodású magyar értelmiségiek 1969-ben vallásos, tudományos és kulturális célok megvalósítására alapítottak az egyetemes emberi és a magyarságot érintő kérdések nyitott, toleráns tanulmányozása, a protestantizmus spirituális értékeinek és az ökumenikus gondolat fejlesztésének érdekében.
a Képviselő-testületi Ügyek Szolgálata