Посетите Суботицу Дубра управа
Управа за капитална улагања АП Војводине
LAP za mlade
Program razvoja sporta Grada Subotice
Mreža za razvoj Subotice
Centar znanja o međuopštinskoj saradnji
ЛОКАЛНИ АКЦИОНИ ПЛАН ЗА УНАПРЕЂЕЊ E ПОЛОЖАЈА РОМА
ROMACTED
Colourful Cooperation
OPTI-BIKE
ART NOUVEAU
IPA CBC CRO-SRB
EU Briges
Exchange 5
Sporthírek

Átnyújtották az elismeréseket Szabadka legjobb sportolóinak

2017.12.27.

Szabadka legjobb sportolója 2017-ben a felnőttek mezőnyében Davor Štefanek, a fiatalok között Kajdocsi Tamás, a pionírok mezőnyében pedig Filip Mandović lett. A legjobb sportegyesület a Spartacus Birkózó Klub, a második a Spartacus Női Labdarúgó Klub, a harmadik pedig a Spartacus Vojput Kézilabda Klub.

11564_1.jpg

A hagyományos díjkiosztóra zsúfolásig megtelt a Városháza Díszterme.  Szabadka legjobb sportolóit 1961 óta választja meg közösen Szabadka Városa, a Szabadkai Sportszövetség és a Nove Subotičke novine. A 2017. év legjobbjait az eddigi díjazottakból álló zsüri választotta meg.  

Nemanja Simović, a Városi Tanács sportért és ifjúságért felelős tagja gratulált a díjazott sportolóknak, és emlékeztetett arra a támogatásra, amelyet Bogdan Laban polgármesterrel az élén nyújt a helyi önkormányzat a sportolóknak és a sportkluboknak a minél jobb edzés-feltételek megteremtéséhez és zavartalan működésükhöz.

Az utóbbi időben sokat fáradozunk a sport-infrastruktúra javításán is, így a Városi Stadion sokat emlegetett reflektorvilágítása mellett most már sorra került a Városi Stadion atlétikai pályájának a felújítása is – emelte ki Nemanja Simović, majd hozzátette, hogy folyamatban van a palicsi sportpályák felújítása is, amelyek új betonburkolatot kaptak. 

A sportolókat és a jelenlevőket köszöntötte Horvát Tímea alpolgármester is, aki gratulált a sikeres sportévhez.

A díjazottak névsora:

PIONÍROK

  1. Filip Mandović - tenisz
  2. Nina Šabić - gimnasztika
  3. Haskó Viktor - súlyemelés
  4. Aleksandar Čokić - asztalitenisz
  5. Rác Szabó Olivér - tenisz
  6. Adrijan Feldeždi - birkózás
  7. Maksim Puškar - atlétika
  8. Nikolina Perčić – kerékpározás
  9. Miona Petra Knežević – vívás
  10. Romeo Juđak - gimnasztika

IFJÚSÁGIAK

  1. Kajdocsi Tamás - súlyemelés
  2. Leona Rogić - műkorcsolya
  3. Nagy Szebasztián - birkózás
  4. Barbara Batinić - röplabda
  5. Katarina Jović – röplabda
  6. Juhász Krisztián - tenisz
  7. Bognár Nóra - sportmászás
  8. Janko Ivetić – birkózás
  9. Boja Krisztina - vitorlázás
  10. Jovana Vukas - atlétika

FELNŐTTEK

  1. Davor Štefanek – birkózás
  2. Aleksandar Maksimović - birkózás
  3. Martin Mačković - evezés
  4. Andrej Barna - úszás
  5. Rozsnyik Ervin - súlyemelés
  6. Dijana Šefčić - atlétika
  7. Jovana Đurić - úszás
  8. Vladimir Abadžić – kézilabda 2.
  9. Marko Kljajić – vívás
  10. Branislav Mukić - lósport

KLUBOK

  1. Spartacus Birkózó Klub
  2. Spartacus NLK
  3. Spartacus Vojput Kézilabda Klub

KÜLÖN ELISMERÉST KAPOTT

  • Stipan Vert - 55 éve a szabadkai sportban. A Spartacus SEK és a szerb válogatott edzője
  • Luka Andrašić – Európa-bajnok a parasportolók között Szerbia válogatottjával
  • Nikola Kalinić – Európa Liga győztes a Fenerbahce Kosárlabda Klubbal
  • Nenad Pavković – kétszeres búvár-világrekorder
  • Horvát István – három országos bajnoki cím sportlövészetben 2017-ben (3D, Field, paracéllövészet)
  • Spartacus AK – veteránok szakosztálya – számos érem a nemzetközi veterán versenyeken
  • Damir Petković – 7 különböző korosztályú válogatott edzője

 

Média Központ és Protokoll
024 ÜGYFÉLKAPCSOLATI KÖZPONT
Szolgálati közlemények
SÚLYOS BETEG GYERMEKEK GYÓGYKEZELÉSÉT SEGÍTŐ ALAPÍTVÁNY
Művelődési intézmények
Oktatási intézmények
Helyi közösségek
Sportegyesületek
Informator
Közműdíjak támogatása
Okirat rendelés
Helyi Adóügyi Titkárság
Tájékoztató
Fejlesztési stratégia
The International Festival of Children’s Theatres   (2019.09.22.-2019.09.27.)