Посетите Суботицу Дубра управа
Управа за капитална улагања АП Војводине
LAP za mlade
Program razvoja sporta Grada Subotice
Mreža za razvoj Subotice
Centar znanja o međuopštinskoj saradnji
ЛОКАЛНИ АКЦИОНИ ПЛАН ЗА УНАПРЕЂЕЊ E ПОЛОЖАЈА РОМА
ROMACTED
Colourful Cooperation
OPTI-BIKE
ART NOUVEAU
IPA CBC CRO-SRB
EU Briges
EU Briges
Exchange 5
Aktualitások

Szabadka legjobb sportolóit az eddigi díjazottak választották meg

2016.12.14.

A Subotičke novine, a szabadkai Sportszövetség és Szabadka Városa a hagyományoknak megfelelően minden évben megszervezte az év legjobb sportolóját és egyesületét. Eddig a legjobbakról az önkormányzat, a Sportszövetség és a sportújságírók kilenc tagú zsűrije döntött, az idei évtől ez a feladat a legjobb szabadkai sportolók és sportegyesületek megválasztására alakított bizottságra hárul, amelyet az eddigi díjazottak alkotnak.

10701_1.jpg

Nemanja Simović, a Városi Tanács sportért és ifjúságért felelős tagja ebből az alkalomból kijelentette: az utóbbi néhány évhez képest annyi a változás, hogy a választás átláthatóbb és nyilvánosabb, a döntések pedig objektívebbek és reálisabbak lesznek.

Azt szerettük volna, hogy a legjobb szabadkai sportolókat és sportegyesületeket ne az önkormányzat, se a Sportszövetség, se pedig a Subotičke novine válassza, hanem azok, akik ebben a rangos elismerésben részesültek az elmúlt időszakban – emelte ki Nemanja Simović.

Zoran Ivanović, az egykori sikeres szertornász, aki 1971-ben volt a legjobb szabadkai sportoló, elmondta, hogy nagy megtiszteltetés számára részt venni a legjobb sportolókat és sportegyesületeket megválasztó bizottság munkájában.

Feljogosítottak bennünket arra, hogy azokról a sportolókról döntsünk, akik városi, tartományi és országos szinten értek el kimagasló eredményeket. Könnyű volt döntenünk, hogy ki a legjobb. Minden sportoló arra fog szavazni, aki szorgalmasan dolgozott, és aki a legtöbbet tette a város népszerűsítéséért - mondta Ivanović.

A 2016-os év legjobb sportolóiról és sportegyesületeiről 14 tagú bizottság döntött a 2016. december 13-án, a Városháza Kék termében megtartott ülésen.

A bizottság tagjai a következők voltak: Sreten Damnjanović (birkózás, 1968. és 1969.), Zoran Ivanović (szertorna, 1971.), Ubori László (atlétika, 1972.), Dragan Vujković (ökölvívás, 1973. és 1974.), Zoran Kalinić (asztalitenisz (1979., 1980., 1982., 1983., 1986. és 1987.), Senad Rizvanović (birkózás, 1989. és 1992.), Zoran Olajić (röplabda (1991.), Ábrahám Lívia (atlétika, 1993.), Mile Radaković (birkózás, 1995.), Piszár Rózsa (tekézés, 1998.), Sanela Nović (tekézés, 2001.), Dijana Šefčić (atlétika, 2006.), Nagy Csaba (súlyemelés, 2010.), és Kasza Gábor (kerékpározás, 2012.).

A díjazottak névsora:

Felnőttek:

1. Davor Štefanek - birkózás
2. Martin Mačković - evezés
3. Ervin Rožnjik - súlyemelés    
4. Dijana Šefčić - atlétika
5. Vanja Bačić - ökölvívás
6. Dejan Otašević - karate
7. Bojana Kljajić - vívás
8. Veselin Jelić - kézilabda
9. Aleksandra Cvetićanin - röplabda
10.  Tihomir Zakić - vitorlázás   

Ifjúságiak:        
                                                    
1. Kajdocsi Tamás - súlyemelés
2. Jovana Ilić - atlétika
3. Novak Savić - úszás
4. Juhász Krisztián - tenisz
5. Andrej Barna - úszás
6. Alen Kujundžić - teke
7. Leona Rogić - korcsolyázás
8. Nebojša Keljanović – kick-box
9. Tacsi Krisztián - birkózás
10. Ana Miković - evezés                                                    

Pionírok:

1. Miona Petra Knežević - vívás
2. Barbara Batinić - rüplabda
3. Haskó Viktor - súlyemelés
4. Mark Perčić – kerékpározás
5. Antal Prćić - birkózás
6. Erceg Lejla - szertorna
7. Jovana Vukas - atlétika
8. Filip Kulić - szertorna
9. Aleksandar Čokić - asztalitenisz
10. Oláh Tibor - cselgáncs

Sportegyesületek:

1. Spartacus Birkózó Klub
2. Spartacus Súlyemelő Klub
3. Spartacus NLK

Jubiláló egyesületek:

• Palics Vitorlás Klub – a vitorlázás 120 éve
• Spartacus Cselgáncs Klub -50 év
• Veterán Paracéllövő Klub - 10 év

Külön elismerések:

•  Stipan Vert – sokéves munkájáért és a Spartacus Súlyemelő Klub nagy sikereiért
•  Duško Dražić  (a Spartacus Vojput KK elnöke) – a kézilabdasport fejlődéséhez való önzetlen hozzájárulásáért és a Spartacus Vojput KK eredményeiben szerzett kimagasló érdemeiért
•  Luka Andrašić (Spartacus ATK) – mozgássérültek országos és tartományi bajnoka
•  Spartacus NRK pionír csapata – szerbiai 3. helyezés
•  Spartacus Tenisz Klub (pionírok) – Szerbia legjobbjai
•  Spartacus Prozivka Vízilabda Klub – az 1B ligába való bejutásért
•  Radule Radulović – veterán atlétikai Balkán- és országos bajnokságon szerzett érmekért.
                                                       
A legjobb szabadkai sportolók és sportegyesületek ünnepélyes kihirdetésére a Városháza Dísztermében kerül sor december 22-én 18 órai kezdettel.

Média Központ és Protokoll
024 ÜGYFÉLKAPCSOLATI KÖZPONT
Szolgálati közlemények
SÚLYOS BETEG GYERMEKEK GYÓGYKEZELÉSÉT SEGÍTŐ ALAPÍTVÁNY
Művelődési intézmények
Oktatási intézmények
Helyi közösségek
Sportegyesületek
Informator
Közműdíjak támogatása
Okirat rendelés
Helyi Adóügyi Titkárság
Tájékoztató
Fejlesztési stratégia
Jazzik Festival (24.10.2019.-25.10.2019.)